Unite Revolution Slider 2a

Blog

Komu zlecić uzyskanie warunków zabudowy

pozwolenia na budowę

Prowadzenie inwestycji budowlanej nie jest rzeczą prostą. Sam fakt podjęcia decyzji o budowie nastręcza szereg spraw do załatwienia, które są niezbędne do przeprowadzenia, żeby w ogóle móc ruszyć fizycznie z budową. Mowa tu oczywiście o uzyskaniu pozwolenia na budowę. Aby go uzyskać, należy zebrać konkretne rodzaje dokumentów, map i decyzji administracyjnych. Wśród nich znajduje się również decyzja o warunkach zabudowy. Zobaczmy, czym jest ten tajemniczo brzmiący dokument i jak go uzyskać? Kto powinien złożyć wniosek?

Czytaj więcej...

Czym jest inwentaryzacja powykonawcza?

Geodezyjna inwentaryzacja

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza jest jednym z procesów, które musi przejść każdy obiekt wymagający pozwolenia na budowę. Jest to ostatnie z geodezyjnych działań, jakie towarzyszą wznoszeniu budynków. Jak sama nazwa wskazuje, inwentaryzację powykonawczą przeprowadza się po wybudowaniu obiektu. Wcześniej wykonuje się zaś geodezyjne wyznaczanie w terenie i geodezyjną obsługę budowy. To, czy dana konstrukcja wymaga geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, określa prawo budowlane.

Czytaj więcej...

Do czego służy mapa do celów projektowych?

mapa

Rozpoczęcie prac budowlanych nie jest możliwe bez odpowiednich projektów. Jednym z najważniejszych dokumentów geodezyjnych okazuje się mapa do celów projektowych. Wykonuje się ją na podstawie mapy zasadniczej, która zawiera informacje o przestrzennym rozmieszczeniu wszystkich obiektów, ewidencji gruntów i budynków oraz sieci uzbrojenia terenu.

Czytaj więcej...

Podziały nieruchomości

podział nieruchomości

Nasza firma Geomap od wielu lat zajmuje się niezmiennie świadczeniem usług w zakresie prac geodezyjnych, pośród których wymienić można rozgraniczenia nieruchomości, inwentaryzację obiektów i przyłączy czy przygotowywanie projektów podziałów nieruchomości, które odbywają się na podstawie odrębnych przepisów, co czyni je niezwykle interesującym tematem, który postanowiliśmy Państwu przybliżyć. W trosce o prawidłowy przebieg świadczonych przez firmy geodezyjne usług pragniemy przedstawić Państwu zasady oraz przepisy, na podstawie których odbywają się podziały nieruchomości. Jednocześnie korzystając z okazji chcemy zapewnić Państwa o kompleksowej obsłudze geodezyjnej ze strony naszych przedstawicieli, którzy posiadając odpowiednią wiedzę będą Państwu służyć poradą na każdym etapie proponowanych przez nas usług.

Czytaj więcej...